18. 5. 2024

Marrákeš – fotogalerie

Marrákeš, čtvrté největší marocké město s necelým milionem obyvatel, je pro mnoho cestovatelů první branou do Afriky. Vládne zde uvolněná africká atmosféra a zejména v historickém centru města, v tzv. medině, je toho i hodně k vidění.

Rozhodně stojí za to potoulat se trhy v úzkých uličkách mediny a najíst se v některé z místních restaurací, kde často najdete volné klidné místo na střeše s úžasnými výhledy na celé město a zažijete na evropské poměry až neskutečně úslužnou a ochotnou obsluhu.
Jedním z hlavních lákadel města je největší trh v Africe, který se koná každý večer na náměstí Jemaa El Fna. Náměstí se zaplní stánky s jídlem a nejrůznějšími lákadly na turisty, pouličními umělci a turisty a až do pozdní noci probíhá nemilosrdný boj o vaše peněženky. Kdo tam byl, ví o čem mluvím.
Dalším úžasným zážitkem je ubytování v tzv. riadech, což jsou původně domy bohatých měšťanů spřátelených s královskou rodinou, dnes předělané na ubytování s neopakovatelnou atmosférou. Po náročném zážitku na trzích není lepšího odpočinku.

Hledat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *